LOGIN
 

 


   آزمون‌های غیرمخرب به مجموعه‌ای از روش‌های ارزیابی و تعیین خواص دستگاه‌ها و قطعات ساخته شده گفته می‌شود که هیچ‌گونه آسیب یا تغییری در سامانه ایجاد نکنند.


   علم یا روشی است که به کاربر این امکان را می دهد تا مواد یا اجزای سیستمی را بدون آسیب رساندن به آن، مورد بررسی قرار دهد. آزمون های غیر مخرب امروزه نقش حیاتی را در زندگی انسان ها ایفا می کنند به عنوان مثال: اطمینان از سلامت و ایمنی هواپیماها، وسایل نقلیه، قطارها، خطوط لوله پل ها، نیروگاه ها، پالایشگاه ها، سکوهای نفتی و هزاران نمونه دیگر را با استفاده از آزمون غیر مخرب مورد بررسی قرار می دهند. آزمون غیر مخرب را می توان ابزاری برای مدیریت کیفیت دانست.


   امروزه روش های مدرن تست های غیر مخرب NDT در سازه های صنعتی و خدمات تست و بازرسی برای اطمینان از درستی محصول و قابلیت اطمینان، برای کنترل فرآیندهای تولید، کاهش هزینه های تولید و به حفظ سطح کیفیت یکنواخت در سازه ها استفاده می شود.


   روش های زیادی برای تست غیر مخرب به خصوص تست غیر مخرب جوش وجود دارد که پنج نوع از آزمون های غیر مخرب متداول تر و کاربردی تر از سایر روش ها می باشند

   شرکت فنی مهندسی آتیه پرتو آرشا با بهره گیری از اساتید مجرب Level III ASNT و مورد تایید سازمان انرژی اتمی دوره های زیر را برگزار میکند . در پایان دوره ها مدرک بین المللی Level I&II ASNT صادر می گردد.

 

بازرسی چشمی(VT)

دریافت فایل اطلاعات دوره

 

رادیوگرافی صنعتی(RTI)

دریافت فایل اطلاعات دوره

 

التراسونیک(UT)

دریافت فایل اطلاعات دوره

 

ذرات مغناطیسی(MT)

دریافت فایل اطلاعات دوره

 

مایعات نافذ(PT)

دریافت فایل اطلاعات دوره