LOGIN

 

   امروزه یکی از مهمترین فعالیت ها در واحد صنعتی، بازرسی فنی از دستگاه ها، ماشین آلات و قطعات بوده و به دلیل اهمیت ویژه ای که از لحاظ عملیاتی، ایمنی و در نهایت اقتصادی دارد همیشه به عنوان واحد مهم و فعال در صنایع به ویژه صنعت نفت و پتروشیمی و پالایشگاه ها مطرح است هدف اصلی بازرسی فنی شناسایی نقص ها و عیوب و ارائه دستورالعمل های تجربی و علمی برای دستگاه ها و قطعات صنعتی می باشد که با به کارگیری از این دستورالعمل ها هزینه تعمیرات و نگهداری به حداقل خواهد رسید. بازرس فنی در مراکز صنعتی به عنوان پزشک دستگاه ها و ماشین آلات مطرح می باشد و وظیفه شناخت عیوب، اعم از داخلی یا خارجی، سطحی یا ساختاری و فنی یا غیر فنی و صدور دستور العمل های تعمیراتی، متناسب با شرایط و امکانات را بر عهده دارد.

 

وظایف بازرس فنی

  • آگاهی از فن آوری روز و ارتباط پیوسته و موثر با مراکز علمی و پژوهشی جهت تقویت بنیه علمی لازم برای کار
  • مطالعه استاندارد ها و مسائل مربوط به دستگاه ها تا بتواند به خوبی نقش خود را به عنوان پزشکی مجرب و کار آزموده برای دستگاه ها ایفا نماید.
  • دقت و توجه ویژه ای به جمع آوری کلیه مدارک مربوط به دستگاه ها، اعم از نقشه ها، گواهینامه ها، اسناد و سوابق فنی داشته باشد
  • اشراف کامل بر انواع عیوب و نیز روشهای شناخت آن ها اعم از روش مخرب و روش غیر مخرب
  • مشخص کردن میزان فرسودگی دستگاه ها به منظور پیش بینی عمر مجاز دستگاه ها

   بازرس فنی موفق، مهندسی می باشد که علاوه بر آشنایی با چرخه های عملیات (operations)و فرآیندهای دستگاه ها، (processes) مواد و مصالح (Materials) بکار رفته در ساختمان دستگاهها و خواص آنها را نیز بشناسد و بر ساختار و ویژگی های مکانیکی دستگاهها نیز واقف باشد.

   شرکت فنی مهندسی آتیه پرتو آرشا با بهره گیری از اساتید مجرب Level III ASNT و مورد تایید سازمان انرژی اتمی، دوره های زیر را برگزار می کند.

 

 

بازرسی سازه های فولادی (AWSD1.1)

دریافت فایل اطلاعات دوره

 

بازرسی دوره ای مخازن ذخیره (API653)

دریافت فایل اطلاعات دوره

 

بازرسی دوره ای مخازن تحت فشار (API 510)

دریافت فایل اطلاعات دوره

 

بازرسی دوره ای مخازن تحت فشار مطابق باASME

دریافت فایل اطلاعات دوره

 

بازرسی دوره ای سیستم های لوله کشی (API570) 

دریافت فایل اطلاعات دوره

 

بازرسی خطوط لوله انتقال مواد نفتی (API1104) 

دریافت فایل اطلاعات دوره

 

بازرسی رنگ و پوشش های صنعتی

دریافت فایل اطلاعات دوره